Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Utworzono dnia 02.10.2022

"Zadzwoniły pierwsze dzwonki
wszystkie dzieci jak skowronki
wcześnie rano powstawały
do szkoły się szykowały..."

W Hucisku też pierwszego września zadzwonił pierwszy w tym roku szkolny dzwonek. Zanim jednak powitał dawnych znajomych i nowych przyjaciół, trwał w oczekiwaniu razem z kredą tablicą. W tym samym czasie uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w świątyni, w Niwiskach, by podziękować za wspaniały czas wakacji i prosić o łaski na nadchodzący czas wytężonej pracy. Słuchali z uwagą słów księży, modlili się w skupieniu i napełnieni nadzieją wyszli z niwiskiego kościoła, by udać się do szkoły. Tam czekała na nich pani Dyrektor, która ciepło powitała uczniów i życzyła im samych sukcesów i życzliwej atmosfery. Przekazała ważne informacje i prosiła o pilność oraz dużą dozę wrażliwości na innych. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali szkołę na powrót uczniów, prosimy by rodzice i pracownicy szkoły nadal otaczali podopiecznych swą codzienną troską a naszego wielkiego patrona, błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego upraszamy o opiekę, bo Z GÓRY MOŻNA WIĘCEJ! :)

czytaj dalej na temat: Uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono dnia 07.07.2022

Zapraszamy do galerii, by zobaczyć zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2021/2022r. 

Wesołych wakacji!

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku szkolnego

Święto Rodziny

Utworzono dnia 07.07.2022

12 czerwca 2022, w niedzielne popołudnie na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii :)

czytaj dalej na temat: Święto Rodziny

2 czerwca 2022 - wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 07.07.2022

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania połączonego z warsztatami w krakowski Salonie Ekonomicznym NBP. Tam mogliśmy sfotografować się z prawdziwą sztabką złota, zobaczyliśmy piękne monety i banknoty. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczęliśmy od wzgórza wawelskiego, potem spacer Traktem Królewskim. Był też czas na obiad i zakup pamiątek. Wiele atrakcji czekało nas w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zobaczyliśmy tam urządzania demonstrujące zjawiska fizyczne, ekspozycje geologiczne "Geo-ogródek", ekspozycje sensoryczne i Zielony Labirynt. Kolejno udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa. To był ostatni punkt naszej wspaniałej wycieczki. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu. Dziękujemy za opiekę pani Joli i panu Jackowi :)

Święto Patrona naszej szkoły

Utworzono dnia 07.07.2022

27 maja obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły. Ranek rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Niwiskach. Pózniej wrócliśmy na akademię, podczas której pięknie o wartości chleba mówili uczniowie klas II i III. Przypomnieliśmy sobie wiadomości o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim, a szczególnie o jego rodzinie, dorastaniu i naukach, którym był wierny mimo wielu przeciwnościom. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę podczas rozwiązywania quizów i zadań online. 

Błogosławiony kardynale Stefanie, pomagaja nam być dobrymi i wybierać właściwe wartości każdego dnia naszego życia!

Wycieczka do Kolbuszowej!

Utworzono dnia 07.07.2022

To był piękny, słoneczny poranek. Dzieci radośnie oczekiwały pod szkołą na przyjazd autokaru. Później gwarny autobus ruszył ku przygodzie. Uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki odwiedziły Skansen w Kolbuszowej, gdzie zapoznały się z kulturą ludową lasowiaków i rzeszowiaków. Zwiedziliśmy wiele ciekawych obiektów, takich jak kościół, kuźnia, młyn, dwór i domy wiejskie. W dawnej szkole odbyły się warsztaty kaligraficzne, gdzie dzieci otrzymały zeszyty, w których próbowały pisać prawdziwymi stalówkami i atramentem. Okazało się, że nie jest to takie łatwe i w niektórych zeszytach pojawiły się kleksy! Na szczęście, o karach za niewłaściwe zachowanie pani tylko opowiadała. Tylko ochotnicy mogli klęczeć na grochu w kącie. :) Był też czas na zakup pamiątek, a później przejechaliśmy na kolbuszowskie bulwary, gdzie dzieci podziwiały fontannę multimedialną i jadły pyszne lody. 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Kolbuszowej!

Spotkanie z policjantem!

Utworzono dnia 07.07.2022

17 maja 2022 naszą placówkę odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej w Kolbuszowej. Opowiedziała nam o  zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie dzieci podczas wakacji. Szczególny nacisk położyła na nakreślenie konsekwencji niewłaściwego zachowania na drogach. Dużo mówiła o obowiązku posiadania karty rowerowej lub opieki osoby dorosłej. Zwróciła też uwagę na niebezpieczeństwa czychające na nas w sieci internetowej. Wiemy już, jakich treści nie wolno zamieszczać na portalach społecznościowych. Wiemy, czym grozi naruszanie dóbr innych osób i że w internecie nie jesteśmy anonimowi, tak jak się nam wydawało. Mamy nadzieję, że nauka wyniesiona ze spotkania pozwoli nam spokojnie i bezpiecznie cieszyć się wakacjami. 

Święta majowe!

Utworzono dnia 07.07.2022

5 maja 2022 roku klasa ósma pod kierunkiem pani Moniki Śpiewak - Duszkiewicz zaprosiła uczniów naszej szkoły na akademię z okazji święta Konstytucji III Maja. Przypomnieli nam, o prawdziwym patriotyźmie, który jest tak ważny szczególnie w dzisiejszych czasach. Odśpiewaliśmy uroczyście, w obesności pocztu sztandarowego hymn narodowy i obejrzeliśmy film, który na długo zapamiętamy :)

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to doniosłe wydarzenie. 

czytaj dalej na temat: Święta majowe!

Z wizytą w starożytnej Grecji

Utworzono dnia 07.07.2022

Niektórzy uwielbiają opowiadać historie. Z dreszczykiem emocji albo takie wzruszające. Niektórzy wolą tych historii słuchać. Kiedy spotkaja się jedni i drudzy, można założyć, że będziemy światkami wspaniałej zabawy. Uczniowie klasy III zaprezentowali młodzszym kolegom i koleżankom niezwykle barwne przestawienie o Prometeuszu, który dał ludziom ogień, oraz Pandorze, której nadmierna ciekawość sprowadziła na gatunek ludzki choroby i nieszczęścia. Fotorelacja z tego pięknego wydarzenia przeniesie Was do starożytności! Uważajcie!

 

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 07.07.2022

W tym roku Dzień Ziemi obchodzony był hucznie! A to dlatego, że duży nacisk kładziemy na wychowanie proekologiczne. Wiemy bowiem, że musimy dbać o naszą planetę Ziemię!

Od nas zależy, czy środowisko, w którym żyjemy będzie dla nas przyjazne i pozwoli nam zdrowo wzrastać. A zatem uczniowie kl. II i III przygotowali piękne przedstawienie pod kierunkiem pani H. Haracz. Mówili nam w humorystyczny sposób, że warto pamiętać o ochronie środowiska i żyjących w nim stworzeń. 

Przedszkolaki i kl. I wykonali plakat oraz rozwiązywali zadania o tematyce ekologicznej. Utrwalali przy tym wiedzę o recyklingu i przyrodzie. 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny