AKTUALNOŚCI, strona 2:
Konkurs "Choinka - praca przestrzenna"

Pani Dyrektor ogłosiła wewnątrzszkolny konkurs na wykonanie choinki - praca przestrzenna. Dzieci bardzo licznie wzięły udział w wyzwaniu. Powstały bardzo piękne i różnorodne prace. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Wykorzystali różne materiały. Zobaczcie efekty.
Świąteczna Kartka Radiowa

Próbujemy swoich sił w konkursie zorganizowanym przez Polskie Radio Rzeszów. Zadaniem było wykonianie świątecznej kartki z motywem radia. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Jesteśmy dobrej myśli.
Witamy Świętego Mikołaja

Dzisiaj był w szkole wyjątkowy dzień. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przybycie Świętego Mikołaja. Oczy zabłysły, a buzie uśmiechnęły się, gdy stanął w progu naszej szkoły. Powitaliśmy go wierszykami i piosenkami. Bardzo podobał mu się nasz występ. Najmilsza część spotkania, to oczywiście prezenty. Wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, więc paczki były duże. Z żalem pożegnaliśmy Świętego i wierzymy, że wróci do nas za rok.
Dziękujemy Mikołaju, dziękujemy.
Twoją dobroć chętnie innym zaniesiemy.
Swym przykładem pokazujesz, jak być szczodrym,
uczysz jak pomagac innym, jak byc dobrym.
czytaj dalej na temat: Witamy Świętego MikołajaAndrzejki

Andrzejki to ludowe święto obchodzone pod koniec listopada, więc zgodnie z tradycją starsi uczniowie przygotowali wiele wróżb i zabaw. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów w przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Rodzice zatroszczyli się o to, aby nikt nie był głodny i przygotowali pyszne przekąski. Z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale też przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasuje do panującej w tym dniu pogody.
"Na Andrzeja słońce świeci, w grudniu śnieg z nieba nie poleci"
czytaj dalej na temat: AndrzejkiKochasz? Czytaj razem z dzieckiem!

Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!
Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!
- to hasło tegorocznej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Celem akcji jest przypomnienie o ważności nauki czytania i wspieranie pierwszoklasistów przez ich rodziców: przewodników, towarzyszy, osoby kochające, inspirujące i motywujące dziecko do pozytywnego poznawania emocji, nowych doświadczeń i własnych wartości.
W ramach 6. edycji kampanii, uczniowie klas 1 i 3 otrzymali książeczkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” – opowiadanie, które zabiera w podróż do przeszłości pokazując, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni oraz dołączoną broszurę – przewodnik dla rodziców. Wyprawki są wydane przez Instytut Książki, a sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Ponadto, głośne czytanie to doskonały trening dla mózgu, zwiększa zasób słów nawet o 40% w porównaniu do dzieci, którym rodzice nie czytają. Umiejętność czytania pomaga w osiąganiu sukcesów. Czytanie dla przyjemności może obniżyć poziom stresu nawet o 68% (dotyczy dziecka i dorosłego) i jest dobrym zamiennikiem (częstego) korzystania z urządzeń mobilnych czy Internetu.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców o zapoznanie się z treścią broszury (!), która Wam uświadomi, jak ważne jest wspólne czytanie i jak to zrobić, żeby było miło i przyjemnie ;) oraz z pożytkiem dla Waszych Pociech!
Powodzenia!
Projekt "Dzieciństwo bez przemocy"

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy". Kampania ta ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne. Na zajeciach młodsze dzieci uczą się rozpoznawać swoje emocje i właściwie je odczytywać. Starsi uczniowie dowiadują się jakie są rodzaje przemocy, jak bronić się przed nią i komu zgłaszać niebezpieczne sytuacje. Uczniowie bardzo angażują się w zajęcia i wykazują się wysokim poziomem wiedzy oraz niebywałą empatią.
19 listopada w naszej szkole podświetliliśmy okno, by przykuć uwagę społeczności i nagłośnić przekaz.
czytaj dalej na temat: Projekt "Dzieciństwo bez przemocy"Grób Nieznanego Żołnierza

W Święto Niepodległości 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej Mszy świętej w Kościele Parafialnym w Niwiskach. Zwieńczeniem uroczystości była procesja na cmentarz i złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza.
Muzeum Bombek Choinkowych

W dniu 8 listopada odwiedziliśmy Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Zostało założone w 2012 roku przez Janusza Bylińskiego. Podziwialiśmy setki unikatowych, niepowtarzaknych eksponatów z różnych krajów i epok. Oglądaliśmy dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, francuskiego czy norweskiego. Zobaczyliśmy pierwsze narzędzia służące do produkcji bombek, a także ręczne precyzyjne malowanie ich. Uwieńczeniem były warsztaty, podczas których mogliśmy stworzyć własną ozdobę choinkową i zabrać ją do domu.
Szkoła do hymnu

Dnia 8 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn narodowy. To akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod tytułem
"Szkoła do hymnu".
Święto Niepodległości

Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Starsze klasy przygotowały montaż słowno-muzyczny, który był dla nas lekcją historii. To 106 rocznica odzyskania niepodległości. Należy okazać wdzięczność, że możemy żyć w wolnym kraju i cieszyć się, że jesteśmy Polakami. Młodsze dzieci wykonały chorągiewki w barwach narodowych. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni narodowych.