Witaj Święty Mikołaju

swiety-mikolaj-z-miry-ruchomy-obrazek-0070    WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU

Wizyta Świętego Mikołaja to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie przygotowali się do niego starannie. Uczyli się wierszyków i piosenek oraz wykonywali prace plastyczne z wizerunkiem św. Mikołaja. Wszyscy uwielbiali te przygotowania, robili to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Na spotkanie z naszym szczególnym gościem zaproszeni zostali również rodzice z Rady Rodziców. Święty Mikołaj nie zawiódł, przybył do naszej szkoły tuż po obiedzie.

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność. Jednak dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki i powiedziały wierszyki. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Podczas spotkania zostały zrobione zdjęcia z Mikołajem, które będą wspaniałą pamiątką tej wizyty. Dzieci długo wspominały ten dzień. Zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Dzięki Ci składamy Mikołaju Święty

za Twe dobre serce i  Twoje prezenty.

Dziś obiecujemy, kochany staruszku,

zostaniesz w pamięci i w naszym serduszku.

Teraz wszyscy razem z żalem Cię żegnamy

i na drugi roczek zapraszamy.”