Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Wielkanoc!

Utworzono dnia 07.07.2022

Zmartwychwstał Baranek Boży, 

Niech każdy swe serce otworzy, 

Na miłość, radość i pogodę ducha 

Kto wierzy w Niego niech słów Jego słucha, 

Zbawiciel z martwych powstał, Alleluja! 

Weselmy się, bo radosny dzień dziś nastał, Alleluja! 

 

13 kwietnia 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zorganizowanego przez Samorząt Uczniowski. Wzięło w nim udział wielu uczniów, a ozdoby, które powstały zapierały dech w piersiach wszystkim oglądającym. Zobaczcie sami! 

Wizyta ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego

Utworzono dnia 07.07.2022

6 kwietnia 2022 roku naszą szkołę zaszcycił swoją obecnością wyjątkowy gość - ks. biskup Edward Białogłowski. Przyjechał do nas w towarzystwie ks. dziekana Jana Pępka oraz proboszcza Kazimierza Franczaka ,a także ks. katechety Arkadiusza Króla. Dzieci powitały ks. biskupa wierszami i kwiatami i wyraziły swoją wielką radość z okazji odwiedzin. Ks. biskup odwdzięczył się krótką nauką, upominkami, obrazkami oraz serdecznym błogosławieństwem. Wpominał poprzednie wizyty w naszej szkole i miło gawędził z nauczycielami, pracownikami, dyrektorem i rodzicami podczas wspólnego śniadania. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze wiele razy uczestniczyć w podobnych spotkaniach. 

czytaj dalej na temat: Wizyta ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego

Puchar Dyrektora w Tenisie Stołowym

Utworzono dnia 07.07.2022

1 kwietnia 2022 roku odbyło się wręczenie nagród za zwycięstwo w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora. Wszyscy, biorący udział w zmaganiach dali z siebie wszystko, a konkurencja była niezwykle zacięta. Zawodnicy pokazali, że potrafią walczyć do ostatniego punktu. Gratyulujemy zajętych miejsc:

 

w kat. dziewcząt:

I miejsce - Martyna Piwowar

II miejsce - Łucja Ragan

III miejsce - Marlena Gąsior

 

w kat. chłopców:

I miejsce - Bartłomiej Micek

II miejsce - Szymon Stąpor

III miejsce - Ksawery Demitraszek

 

Życzymy wielu sukcesów!

Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

Utworzono dnia 07.07.2022

W tym roku przez naszą szkołę, przeszła nawałnica żartów i skeczy. Musiliśmy się chować przed tsunami dobrego humoru. Wszystkie klasy przygotowywały śmieszne scenki i skecze, a pierwszego kwietnia prezentowały je całej szkole. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, bo mamy...

czytaj dalej na temat: Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

Rycerze!

Utworzono dnia 07.07.2022

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma morzami, w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku pojawili się rycerze. Przyjechali wprawdzie nie na białym koniu, ale przywieźli z sobą mnóstwo pięknych przedmiotów związanych z rycerskim rzemiosłem. Opowiadali, jak chłopiec przemienia się w giermka, a młodzieniec w rycerza. Mówili, o rycerskim honorze, przysiędze i lojalności, o kórej krążyły legendy. Pokazywali uzbrojenie, wspaniałe zbroje, misiury i miecze. Wspominali o średniowiecznych metodach karania, ale przede wszystkim zapewnili nam magiczne i niezwykłe popołudnie. Dziękujemy grupie Rekonstrukto za niezwykłą lekcję historii. 

XIX KONKURS PLASTYCZNY "LEŚNE ZAKAMARKI"

Utworzono dnia 23.06.2022
10 czerwca 2022 roku w Szkółce leśnej w Świerczowie odbyło się uroczyste zakończenie XIX konkursu plastycznego, którego tematyką były ,, Leśne zakamarki,,. Jak co roku organizatorami konkursu było Nadleśnictwo Kolbuszowa oraz Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Konkurs...
czytaj dalej na temat: XIX KONKURS PLASTYCZNY "LEŚNE ZAKAMARKI"

Powitanie Wiosny - 21 marca 2022

Utworzono dnia 22.03.2022
"Leci plisz­ka spod ka­mycz­ka: - Ja się ma­cie dzie­ci! Już przy­by­ła wio­sna miła, już sło­necz­ko świe­ci! Po­szły rze­ki w świat da­le­ki, pły­ną het - do mo­rza; A ja śpie­wam, a ja...
czytaj dalej na temat: Powitanie Wiosny - 21 marca 2022

Dzień Kobiet - 8 marca 2022

Utworzono dnia 22.03.2022

"Marzec, marzec pięknie się wystroił
Teraz, teraz razem z dziećmi stoi
I gromadkę uśmiechniętą pyta:
Jakie dzisiaj święto?

Zapamiętaj sobie
Dzisiaj jest "Dzień Kobiet”!"

 

Każdego roku zima znika na jeden dzień początkiem marca, przegnana ciepłymi życzeniami i kolorami kwiatów. Dzieje się tak za sprawą mężczyzn i chłopców, którzy pragną ucieszyć wszystkie panie i dziewczynki najlepszymi życzeniami. Tego roku nie mogło być inaczej. W naszej szkole chłopcy oczarowali nas ciepłymi słowami uznania i obdrowali kwiatami oraz słodyczami, wywołując wszędzie wokół słodkie uśmiechy. 

Pani Ala przygotowała różne konkurencje dla dziewczynek, w których mogły pokazać swe zalety: a to, że pięknie tańczą, a to, że śpiewają jak skowronki. Starsze dziewczęta wykazywały się świetną organizajcją oraz refleksem i sprytem. Słowem - okazało się, że dziewczęta mają wiele zalet. Na końcu tego miłego spotkania można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kolorowej fotobudce. Poniżej prezentujemy fekty naszych starań i życzymy Paniom, żeby zawsze były tak radosne i uśmiechnięte jak tamtego dnia!

Nabór do punktu przedszkolnego

Utworzono dnia 14.03.2022
Witajcie! Nadszedł marzec, przypominamy więc, że można zapisać dzieci do naszej szkoły oraz grupy przedszkolnej! Poniżej w galerii prezentujemy przykładowe aktywności z... tego miesiąca :) Zparaszamy po informacje do Pani Dyrektor! 
czytaj dalej na temat: Nabór do punktu przedszkolnego

Ferie!

Utworzono dnia 14.03.2022

11 marca 2022 był dobrym dniem! Nie mogliśmy się doczekać ferii zimowych, więc wszyscy cieszyliśmy się, że są tuż, tuż! Nie chcieliśmy w tym roku urządzać sobie balu karnawałowego, więc zrobiliśmy furę popcornu i zrobiliśmy sobie filmowe święto. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze nie raz spędzić czas w ten sposób :)

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny