PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W piątek, 19 marca postanowiliśmy skończyć z tą zimą! Chcemy już przecież mieć zieloną trawę, kwiatki i śpiew ptaków za oknem. Zebraliśmy więc szkolną społeczność i ustaliliśmy, że przyszedł czas na naszą Marzannę. Druga i trzecia klasa zrobiła nam wspaniałą, pachnącą sianem kukłę! Pożegnaliśmy ją i powiedzieliśmy, że zimę powitamy gorąco, ale dopiero wtedy, kiedy nacieszymy się słoneczną Jesienią! Na razie tęsknimy do wiosny! Po powrocie z podwórka okazało się, że Pani Wiosna napisała do nas list. Żeby dostać od niej słodki upominek musieliśmy wykonać aż 6 zadań. Pierwsze wymagało nie lada wiedzy. Pani Jola przeczytała nam tekst o tej porze roku i musieliśmy odpowiedzieć na wiele pytań. Potem przyszła pora na żądanie ruchowe. Tańczyliśmy przy muzyce a kiedy milkła, musieliśmy w parach wykonywać różne kombinacje! Na podłodze zostawały nasze stopy, kolana albo łokcie. Było całkiem śmiesznie, ale chłopcom zabawa bardzo się spodobała. Później przyszła pora na wykonanie wiosennej girlandy, która ozdabia nasz korytarz. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki, a na końcu z naszych ciał układaliśmy napis WIOSNA. Czy potraficie na zdjęciach wypatrzyć! Kto był jaką literką? W końcu czekała nas nagroda. Pani Wiosna zostawiła dla nas słodycze u Pani Dyrektor. A my, choć za oknem prószył śnieżek, mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy dokazywać na placu zabaw i cieszyć się w pełni nową porą roku. Pozdrawiamy Was wiosennie!

Utworzono dnia 22.03.2021, 18:11