Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

15 MAJA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY

15 MAJA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZIN

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Wam przede wszystkim jak najwięcej ciepła i serdecznych uczuć, wzajemnej bliskości, zrozumienia i tolerancji. Życzymy dużo wspólnie spędzonego czasu, który pozwala budować nierozerwalne i najcenniejsze z ludzkich więzi- więzi rodzinne.

 

Kiedy jest Dzień Rodziny?

Międzynarodowy Dzień Rodzin obchodzony jest na całym świecie 15 maja (wyjątkiem jest Francja, gdzie Święto Rodziny wypada 6 stycznia i tam jest połączeniem Dnia Rodziny i Dnia Dziecka, który w innych krajach, podobnie jak w Polsce, świętuje się 1 czerwca). To właśnie datę 15 maja wybrało Zgromadzenie Ogólne ONZ, gdy 20 września 1993 roku ustanawiało to święto. Celebracja Dnia Rodziny ma na celu głębsze skupienie uwagi na rodzinie, jej problemach i wyzwaniach i wsparcie tej jednostki społecznej dla dobra nie tylko jej samej, lecz również całego społeczeństwa.

 

Akcja „Dwie godziny dla rodziny”

Choć Międzynarodowy Dzień Rodziny ustanowiony został już 26 lat temu, wciąż jego ranga nie jest wystarczająco wysoka. Aby to zmienić, Fundacja Humanites organizuje co roku akcję „Dwie godziny dla rodziny” (w tym roku będzie to już 8. edycja). Polega ona na tym, że Fundacja zaprasza przedsiębiorstwa działające w Polsce, by tego jednego dnia w roku, 15 maja, skracały dzień pracy z 8 do 6 godzin, a 2 zaoszczędzone przez pracowników godziny by były wykorzystywane na wspólne spędzaniu czasu z najbliższymi.

Do akcji z roku na rok przyłącza się coraz więcej firm. W roku 2017 było to już ponad 500 przedsiębiorstw, nie tylko polskich, ale również zagranicznych, m.in. z Niemiec, Czech, Finlandii, Bułgarii, Litwy czy Słowacji  Na stronie internetowej 2godzinydlarodziny.pl można znaleźć wykaz wszystkich firm, które są włączone w akcję.

 

Pomysły na wspólne celebrowanie Dnia Rodziny

Międzynarodowy Dzień Rodzin oczywiście należy świętować wraz z rodziną. Oczywiście spędzamy ten dodatkowy czas aktywnie. Wiadomo bowiem, że najwięcej radości daje wspólna zabawa. Przenosi nas do świata, w którym wszystko jest możliwe, w magiczny sposób buduje i wzmacnia więzi oraz pomaga się solidnie zrelaksować. Pomysłów na wspólne spędzenie czasu jest wiele – od chociażby wspólnego spaceru, czy wycieczki rowerowej. Tego dnia chwytamy za skakankę, piłkę, zośkę… Gramy w planszówki, karty, statki, „Państwa - miasta"…

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny