Nasze lasy

MÓJ DZIEŃ W LESIE

4 czerwca 2019 roku na szkółce leśnej w Świerczowie odbyło się uroczyste zakończenie XVI konkursu plastycznego pn. „Mój dzień w lesie”.

Wręczenia nagród dokonał zastępca nadleśniczego Kazimierz Samojedny oraz wicestarosta Wojciech Cebula. Zwycięzcom gratulowali także emerytowany nadleśniczy Kazimierz Kriger i ówczesny jego zastępca Stanisław Peret – inicjatorzy naszej wspólnej zabawy. Zebrani finaliści konkursu, dyrektorzy szkół podstawowych, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli w finałowej gali, podczas której Pan Kazimierz Samojedny pogratulował młodym talentu, zaangażowania i pasji.

- Cieszę się, że podczas spacerów w lesie zauważacie piękno naszych lasów, ale również naszą pracę, pracę leśników  – podsumował.

Młodzi artyści przygotowali 199 arcydzieł, które przeszły dwuetapową ocenę szkolnych komisji konkursowych oraz głównej komisji konkursowej obradującej 13 maja bieżącego roku. Dokonali tego: Katarzyna Cesarz, kustosz muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej; Barbara Żarkowska, pracownik Starostwa Kolbuszowskiego oraz leśnicy – Natalia Batory, Edyta Urban i Dorota Szlachetka. Nagrodzonych zostało 46 prac.

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Nadleśnictwo Kolbuszowa i Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej dla dzieci z szkół podstawowych z klas 4-6.

Gala zakończyła się otwarciem wystawy nagrodzonych prac oraz słodkim poczęstunkiem.

Nasz uczeń Marcin Żądło zajął I miejsce w konkursie plastycznym w kategorii RYSUNEK

MÓJ DZIEŃ W LESIE

Utworzono dnia 27.06.2019, 00:25