Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Dzień Chłopaka, ale draka!

Utworzono dnia 02.10.2022

Ale draka, mamy dzisiaj Dzień Chłopaka!

30 września to dla chłopców w naszej szkole dzień szczególny, bo właśnie dziś świętują duzi i mali chłopcy! Dziewczęta jak zwykle spisały się na medal i zasypały chłopaków prezentami i słodyczami! A i śmiechu było co niemiara, bo do życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski, który zorganizował dla chłopaków konkursy i zadania sprawdzające, który chłopak jest najsilniejszy, który najszybciej myśli, który potrafi rozwiązywać problemy, a który ma najbujniejszą wyobraźnię, I chłopcy i dziewczęta miały przy tym mnóstwo frajdy, a na końcu powstało okolicznościowe zdjęcie, które w naszej szkolnej kronice zajmie zaszczytne miejsce. 

Życzymy Wam drodzy chłopcy, żeby Wasze życie usłane było samymi sukcesami i przyjemnościami, by do dziennika wpadały najlepsze oceny, a humor zawsze Wam dopisywał!

czytaj dalej na temat: Dzień Chłopaka, ale draka!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 02.10.2022

Miło nam poinformować, że w naszej szkole zakończyły się wybory, do Samorządu! Brali w nich udział uczniowie, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w placówce. Chcą sprawdzić się w roli lidera i decydować, co zostanie zrealizowane w tym roku szkolnym. Przewodniczącym Samorządu został uczeń kl. 6, Michał, jego zastępcą jest uczeń kl. 4, Bartek a skarbnikiem została ucz. kl. 6 Natalia. Ich pracę wspierał będzie Maciek, uczeń kl. 1. Oprócz tego, w skład Samorządu wchodzą przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły. Są to: Marcelina (kl.2), Martyna (kl.3), Marlena (kl.4), Kuba (kl.5) i Eryk (kl.8). 

Mamy nadzieję, że nowy Samorząd będzie pracował zawsze na pożytek społeczności szkolnej, będzie wnosił w nasze mury dobrą, koleżeńską atmosferę i zostanie w naszych kronikach zapisany złotym atramentem, jako godny pochwały i naśladowania. Życzymy Wam, abyście z codziennej pracy czerpali moc satysfakcji i mnóstwo dobrej energii!

Opiekunki Samorządu: pani Ala i pani Madzia :)

Dzień Kropki 15 września 2022 czyli nasze Święto Kreatywności

Utworzono dnia 02.10.2022

Dziś obchodziliśmy Dzień Kropki. 

Czy taka jedna, mała kropka jest ważna? Okazuje się, że czasem nawet: najważniejsza. Uczy nas tego historia małej dziewczynki Vashti, która nie chciała na lekcji plastyki nic rysować, bo uważała że NIE POTRAFI. Na szczęście jej nauczycielka nakłoniła ją do zrobienia na papierze małek kropki, która stała się początkiem niezwykłej pasji dziewczynki. Jak do tego doszło? Poszukajcie filmu, albo zobaczcie go z nami w przyszłym roku. My oglądaliśmy go z klasą pierwszą i przedszkolakami, żeby podkreślić, że nawet mała kropeczka może stać się wielkim dziełem sztuki, a nasze starania zostaną dostrzeżone i nagrodzone. Pamiętajcie, że każdy nasz wysiłek pomoże nam w osiąganiu dalszych sukcesów :) 

 

Uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Utworzono dnia 02.10.2022

"Zadzwoniły pierwsze dzwonki
wszystkie dzieci jak skowronki
wcześnie rano powstawały
do szkoły się szykowały..."

W Hucisku też pierwszego września zadzwonił pierwszy w tym roku szkolny dzwonek. Zanim jednak powitał dawnych znajomych i nowych przyjaciół, trwał w oczekiwaniu razem z kredą tablicą. W tym samym czasie uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w świątyni, w Niwiskach, by podziękować za wspaniały czas wakacji i prosić o łaski na nadchodzący czas wytężonej pracy. Słuchali z uwagą słów księży, modlili się w skupieniu i napełnieni nadzieją wyszli z niwiskiego kościoła, by udać się do szkoły. Tam czekała na nich pani Dyrektor, która ciepło powitała uczniów i życzyła im samych sukcesów i życzliwej atmosfery. Przekazała ważne informacje i prosiła o pilność oraz dużą dozę wrażliwości na innych. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali szkołę na powrót uczniów, prosimy by rodzice i pracownicy szkoły nadal otaczali podopiecznych swą codzienną troską a naszego wielkiego patrona, błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego upraszamy o opiekę, bo Z GÓRY MOŻNA WIĘCEJ! :)

czytaj dalej na temat: Uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono dnia 07.07.2022

Zapraszamy do galerii, by zobaczyć zdjęcia z zakończenia roku szkolnego 2021/2022r. 

Wesołych wakacji!

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku szkolnego

Święto Rodziny

Utworzono dnia 07.07.2022

12 czerwca 2022, w niedzielne popołudnie na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Rodziny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii :)

czytaj dalej na temat: Święto Rodziny

2 czerwca 2022 - wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 07.07.2022

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania połączonego z warsztatami w krakowski Salonie Ekonomicznym NBP. Tam mogliśmy sfotografować się z prawdziwą sztabką złota, zobaczyliśmy piękne monety i banknoty. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Rozpoczęliśmy od wzgórza wawelskiego, potem spacer Traktem Królewskim. Był też czas na obiad i zakup pamiątek. Wiele atrakcji czekało nas w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zobaczyliśmy tam urządzania demonstrujące zjawiska fizyczne, ekspozycje geologiczne "Geo-ogródek", ekspozycje sensoryczne i Zielony Labirynt. Kolejno udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa. To był ostatni punkt naszej wspaniałej wycieczki. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu. Dziękujemy za opiekę pani Joli i panu Jackowi :)

Święto Patrona naszej szkoły

Utworzono dnia 07.07.2022

27 maja obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły. Ranek rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Niwiskach. Pózniej wrócliśmy na akademię, podczas której pięknie o wartości chleba mówili uczniowie klas II i III. Przypomnieliśmy sobie wiadomości o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim, a szczególnie o jego rodzinie, dorastaniu i naukach, którym był wierny mimo wielu przeciwnościom. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę podczas rozwiązywania quizów i zadań online. 

Błogosławiony kardynale Stefanie, pomagaja nam być dobrymi i wybierać właściwe wartości każdego dnia naszego życia!

Wycieczka do Kolbuszowej!

Utworzono dnia 07.07.2022

To był piękny, słoneczny poranek. Dzieci radośnie oczekiwały pod szkołą na przyjazd autokaru. Później gwarny autobus ruszył ku przygodzie. Uczniowie klas I - III oraz przedszkolaki odwiedziły Skansen w Kolbuszowej, gdzie zapoznały się z kulturą ludową lasowiaków i rzeszowiaków. Zwiedziliśmy wiele ciekawych obiektów, takich jak kościół, kuźnia, młyn, dwór i domy wiejskie. W dawnej szkole odbyły się warsztaty kaligraficzne, gdzie dzieci otrzymały zeszyty, w których próbowały pisać prawdziwymi stalówkami i atramentem. Okazało się, że nie jest to takie łatwe i w niektórych zeszytach pojawiły się kleksy! Na szczęście, o karach za niewłaściwe zachowanie pani tylko opowiadała. Tylko ochotnicy mogli klęczeć na grochu w kącie. :) Był też czas na zakup pamiątek, a później przejechaliśmy na kolbuszowskie bulwary, gdzie dzieci podziwiały fontannę multimedialną i jadły pyszne lody. 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Kolbuszowej!

Spotkanie z policjantem!

Utworzono dnia 07.07.2022

17 maja 2022 naszą placówkę odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej w Kolbuszowej. Opowiedziała nam o  zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwie dzieci podczas wakacji. Szczególny nacisk położyła na nakreślenie konsekwencji niewłaściwego zachowania na drogach. Dużo mówiła o obowiązku posiadania karty rowerowej lub opieki osoby dorosłej. Zwróciła też uwagę na niebezpieczeństwa czychające na nas w sieci internetowej. Wiemy już, jakich treści nie wolno zamieszczać na portalach społecznościowych. Wiemy, czym grozi naruszanie dóbr innych osób i że w internecie nie jesteśmy anonimowi, tak jak się nam wydawało. Mamy nadzieję, że nauka wyniesiona ze spotkania pozwoli nam spokojnie i bezpiecznie cieszyć się wakacjami. 

Święta majowe!

Utworzono dnia 07.07.2022

5 maja 2022 roku klasa ósma pod kierunkiem pani Moniki Śpiewak - Duszkiewicz zaprosiła uczniów naszej szkoły na akademię z okazji święta Konstytucji III Maja. Przypomnieli nam, o prawdziwym patriotyźmie, który jest tak ważny szczególnie w dzisiejszych czasach. Odśpiewaliśmy uroczyście, w obesności pocztu sztandarowego hymn narodowy i obejrzeliśmy film, który na długo zapamiętamy :)

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to doniosłe wydarzenie. 

czytaj dalej na temat: Święta majowe!

Z wizytą w starożytnej Grecji

Utworzono dnia 07.07.2022

Niektórzy uwielbiają opowiadać historie. Z dreszczykiem emocji albo takie wzruszające. Niektórzy wolą tych historii słuchać. Kiedy spotkaja się jedni i drudzy, można założyć, że będziemy światkami wspaniałej zabawy. Uczniowie klasy III zaprezentowali młodzszym kolegom i koleżankom niezwykle barwne przestawienie o Prometeuszu, który dał ludziom ogień, oraz Pandorze, której nadmierna ciekawość sprowadziła na gatunek ludzki choroby i nieszczęścia. Fotorelacja z tego pięknego wydarzenia przeniesie Was do starożytności! Uważajcie!

 

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 07.07.2022

W tym roku Dzień Ziemi obchodzony był hucznie! A to dlatego, że duży nacisk kładziemy na wychowanie proekologiczne. Wiemy bowiem, że musimy dbać o naszą planetę Ziemię!

Od nas zależy, czy środowisko, w którym żyjemy będzie dla nas przyjazne i pozwoli nam zdrowo wzrastać. A zatem uczniowie kl. II i III przygotowali piękne przedstawienie pod kierunkiem pani H. Haracz. Mówili nam w humorystyczny sposób, że warto pamiętać o ochronie środowiska i żyjących w nim stworzeń. 

Przedszkolaki i kl. I wykonali plakat oraz rozwiązywali zadania o tematyce ekologicznej. Utrwalali przy tym wiedzę o recyklingu i przyrodzie. 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Wielkanoc!

Utworzono dnia 07.07.2022

Zmartwychwstał Baranek Boży, 

Niech każdy swe serce otworzy, 

Na miłość, radość i pogodę ducha 

Kto wierzy w Niego niech słów Jego słucha, 

Zbawiciel z martwych powstał, Alleluja! 

Weselmy się, bo radosny dzień dziś nastał, Alleluja! 

 

13 kwietnia 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zorganizowanego przez Samorząt Uczniowski. Wzięło w nim udział wielu uczniów, a ozdoby, które powstały zapierały dech w piersiach wszystkim oglądającym. Zobaczcie sami! 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny