Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Dzień Babci i Dziadka 2023

Utworzono dnia 20.01.2023

"Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.
A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal."

Z okazji Waszego Święta życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom spełnienia marzeń. 

Nasz film "Sylwester u Babci i Dziadka" jest dostępny pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=JrJlUXL35u0

życzenia

Utworzono dnia 12.01.2023

KIERMASZ KSIĄŻEK

Utworzono dnia 01.12.2022
W dniach 16, 17, 18 listopada przeprowadzony został KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Można było zakupić je w naprawdę atrakcyjnych cenach. W ofercie zaprezentowane zostały książki popularnonaukowe, poradniki kulinarne, słowniki, kryminały, romanse, powieści dla dzieci i młodzieży oraz...
czytaj dalej na temat: KIERMASZ KSIĄŻEK

Wycieczka do Rzeszowa. Zapraszamy na reportaż Akademii Małego Filmowca

Utworzono dnia 24.11.2022

Znów zrobiliśmy film!

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji i wrażeń z ostatniej wycieczki do Rzeszowa. Nakręciliśmy go na zajęciach dodatkowych z panią Madzią :) 

Wiemy już, że niektórzy z nas czują się przed kamerą jak ryba w wodzie, a niektórzy wolą stać po drugiej stronie statywu. Czeka nas chyba jeszcze wiele filmowych przygód, bo świtnie się bawiliśmy kręcąc :)

Zobaczycie tu!

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Rzeszowa. Zapraszamy na reportaż Akademii Małego Filmowca

Święto Niepodległości 2022

Utworzono dnia 11.11.2022

 Tegoroczne Święto Niepodległości było dla nas szczególnie wzruszające i ważne. W obliczu sytuacji politycznej w Europie, mamy obowiązek w sposób szczególny podkreślać istotę niepodległości naszej Ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły bardzo odpowiedzialnie podeszli do obchodów tego szczególnego dnia. Nie tylko poznawali wiedzę o naszym kraju przez cały tydzień poprzedzający święto, rozwiązywali quizy oraz zadania. Nie! Najpierw zebrali się pod szkołą i odśpiewali hymn państwowy, wciągnęli również na maszt piękną, nową flagę. Wzięli też udział w akcji "Szkoła do Hymnu". Postanowali również podzielić się dobrym przykładem z mieszkańcami Huciska. Pod okiem pani Moniki Śpiewak Duszkiewicz przygotowali prawdziwą paradę i niosąc barwy narodowe przeszli przez całą miejscowość z dumą śpiewając patriotyczne pieśni. Tak niezwykłe podejście do świętowania spotkało się z przychylnością  lokalnej społeczności, ponieważ ludzie na widok dzieci machali, uśmiechali się z uznaniem i pozdrawiali uczniów oraz nauczycieli. Mamy nadzieję, że nie tylko listopadowe święto będzie okazją do okazywania przywiązania do Polski, ale każdy dzień stanie się okazją do uczczenia naszej historii, ponieważ jak mówił wielki polski patriota i Ojciec polskiej niepodległości Józef Piłsudzki: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody, szczególnie pocztowi sztandarowemu, który uświetnia nasze szkolne uroczystości. 

Szczerze życzymy wszystkim Polakom w Dniu Niepodległości dużo szczęścia,
wytrwałości ducha, wielu osiągnięć 
oraz pokoju i dobrobytu.


Niech żyje Wolna i Niepodległa Polska!

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości 2022

Bal Wszystkich Świętych w Niwiskach

Utworzono dnia 08.11.2022

=

Doszły nas słuchy, że 30 października 2022 roku w Niwiskach doszło do bezprecedensowego wydarzenia. W Dworku Hupki, w Sali pod Pawiami sam św. Piotr otworzył na jedną noc Bramy Niebieskie i... wpuścił dzieci na niebiański Bal Wszystkich Świętych. Bogata relacja fotograficzna została umieszczona na stronie KSM, więc zapraszamy tych, którzy jeszcze nie widzieli tego wspaniałego wydarzenia do obejrzenia galerii. 

Przy okazji wielkie podziękowania ślemy do państwa Łukasza i Katarzyny Żądło z firmy DX Studio w Trześni za piękne zdjęcia oraz ks. Mateusza Wojtunia, pani Agnieszki Jemioło, Bożeny Żądło, dyrektora GOKiB Małgorzaty Tetlak oraz Eryka Wrażeń za organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia :)

Dziękujemy też wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie tego dzieła. 

Liczymy na to, że spotkamy się w przyszłym roku! 

"https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FKSMNiwiska%2Fposts%2Fpfbid0kfjkJBsnpYLEADYvtuw2aUa24xKxCPJeys1HoRzUhuG5rUqrdiXLMRLYbCmtxr3Kl&show_text=true&width=500" width="500" height="730" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share">

 

 

 

 

czytaj dalej na temat: Bal Wszystkich Świętych w Niwiskach

Pasowanie ucznia klasy pierwszej 13 października 2022

Utworzono dnia 13.10.2022

13 października 2022, w czwartkowy poranek pierwszaki wraz z wychowawczynią oraz rodzicami pojechali do Niwisk, gdzie w kościele p.w. Św. Mikołaja uczestniczyli w mszy św. Modlili się o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na wszystkie lata nauki szkolnej. Dziękowali za otrzymane łaski i pełni wdzęczności patrzyli jak ks. Proboszcz poświęca plecaki i przybory szkolne. Po powrocie do szkoły, uczniowie wraz z przedstawicielem Samorządu oraz uczniami i uczennicami kl. 2 i 3 wzięli udział w pięknym przedstawieniu. A później Pani Dyrektor pasowała nowych uczniów. Przyjęła również od nich ślubowanie, że będą odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu szkoły i staną się dumą Rodziców oraz całej szkolnej społeczności. Nowi uczniowie: Lena, Maciej, Martyna i Wiktoria spisali się na medal i mamy nadzieję, że zawsze będą tak uśmiechnięci i wspaniali jak w tym szczególnym dniu.

Dziękujemy pani Dyrektor, Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości pasowania. A Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w szkolnym życiu. 

PROJEKTOR i zajęcia z robotyki

Utworzono dnia 12.10.2022

12 października 2022

Wczesnym rankiem przyjechali do nas przedstawiciele wolontariatu studenckiego PROJEKTOR Politechniki Rzeszowskiej. Przywieźli wielkie zostawy lego oraz mnóstwo podzespołów elektronicznych. Wszyscy uczniowie pod czujnym okiem instruktorów budowali roboty, które jak się okazało po zaprogramowaniu dzielnie walczyły na ringu, Emocje sięgały zenitu, nie tylko podczas samych walk, ale też podczas dobierania i komponowania podzespołów oraz ustalania strategii. Wszyscy świetnie się bawili, a na zdjęciach zobaczycie najważniejsze momenty dnia :) 

Dziękujemy studentom z Politechniki, za wspaniałe zajęcia, dużo cierpliwości i świetne podejście do uczniów. 

czytaj dalej na temat: PROJEKTOR i zajęcia z robotyki

Jesień w szkole i przedszkolu

Utworzono dnia 10.10.2022

,,Idzie jesień” T. Śliwiak

 

"Idzie łąką, idzie polem

Pod złocistym parasolem.

Gdy go zamknie – słońce świeci.

Gdy otworzy - pada deszcz.

Kto to taki? Czy już wiecie?

Tak! To właśnie jesień jest!"

 

Do naszej szkoły zapukała pani Jesień, przyniosła nam w swoim magicznym koszu wiele skarbów: kolorowe liście, błyszczące kasztany, brązowe żołędzie... Wiele z tych wspaniałych rzeczy przynieśli do szkoły Rodzice, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za pamięć. Poznajemy więc tę piękną porę roku na wiele sposobów, obserwując, smakując, dotykając i świetnie się bawiąc. Zapraszamy Was do obejrzenia galerii, w której prezentujemy nasze jesienne zabawy. 

Pozdrawiamy, 

Przedszkolaki :)

Wyjazd do kina na film "King, mój przyjaciel lew"

Utworzono dnia 04.10.2022

Miło nam poinformować, że wszystkie dzieci z klas 1-8 odwiedziły kino Cinema 3D w Mielcu i obejrzały ciekawy film "King, mój przyjaciel lew". Wyjazd zorganizowały pani Ala i pani Madzia, opiekunki samorządu. Chciały w niecodzienny sposób uczcić Dzień Chłopaka i dać naszym dzieciom okazję do intergacji poza murami placówki. Dzieci bawiły się świetnie, a cały wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do domów. Jeszcze następnego dnia w szkole słychać było rozmowy na temat pomocy słabszym i zwierzętom, o rodzinie i opiece. Choć film nie był długi, historia zapadła w pamięć wszystkim. Byla smutna, ale prawdziwa i zostanie w naszej pamięci na długo. Za to wesoło było w kinowym sklepiku i autobusie. Dzieciaki rozmawiały, klaskały, grały w gry, śmiały się i dokazywały. Właśnie tak powstają wspomnienia i rodzą się przyjaźnie na całe życie. :)

Dzień Chłopaka, ale draka!

Utworzono dnia 02.10.2022

Ale draka, mamy dzisiaj Dzień Chłopaka!

30 września to dla chłopców w naszej szkole dzień szczególny, bo właśnie dziś świętują duzi i mali chłopcy! Dziewczęta jak zwykle spisały się na medal i zasypały chłopaków prezentami i słodyczami! A i śmiechu było co niemiara, bo do życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski, który zorganizował dla chłopaków konkursy i zadania sprawdzające, który chłopak jest najsilniejszy, który najszybciej myśli, który potrafi rozwiązywać problemy, a który ma najbujniejszą wyobraźnię, I chłopcy i dziewczęta miały przy tym mnóstwo frajdy, a na końcu powstało okolicznościowe zdjęcie, które w naszej szkolnej kronice zajmie zaszczytne miejsce. 

Życzymy Wam drodzy chłopcy, żeby Wasze życie usłane było samymi sukcesami i przyjemnościami, by do dziennika wpadały najlepsze oceny, a humor zawsze Wam dopisywał!

czytaj dalej na temat: Dzień Chłopaka, ale draka!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 02.10.2022

Miło nam poinformować, że w naszej szkole zakończyły się wybory, do Samorządu! Brali w nich udział uczniowie, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w placówce. Chcą sprawdzić się w roli lidera i decydować, co zostanie zrealizowane w tym roku szkolnym. Przewodniczącym Samorządu został uczeń kl. 6, Michał, jego zastępcą jest uczeń kl. 4, Bartek a skarbnikiem została ucz. kl. 6 Natalia. Ich pracę wspierał będzie Maciek, uczeń kl. 1. Oprócz tego, w skład Samorządu wchodzą przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły. Są to: Marcelina (kl.2), Martyna (kl.3), Marlena (kl.4), Kuba (kl.5) i Eryk (kl.8). 

Mamy nadzieję, że nowy Samorząd będzie pracował zawsze na pożytek społeczności szkolnej, będzie wnosił w nasze mury dobrą, koleżeńską atmosferę i zostanie w naszych kronikach zapisany złotym atramentem, jako godny pochwały i naśladowania. Życzymy Wam, abyście z codziennej pracy czerpali moc satysfakcji i mnóstwo dobrej energii!

Opiekunki Samorządu: pani Ala i pani Madzia :)

Dzień Kropki 15 września 2022 czyli nasze Święto Kreatywności

Utworzono dnia 02.10.2022

Dziś obchodziliśmy Dzień Kropki. 

Czy taka jedna, mała kropka jest ważna? Okazuje się, że czasem nawet: najważniejsza. Uczy nas tego historia małej dziewczynki Vashti, która nie chciała na lekcji plastyki nic rysować, bo uważała że NIE POTRAFI. Na szczęście jej nauczycielka nakłoniła ją do zrobienia na papierze małek kropki, która stała się początkiem niezwykłej pasji dziewczynki. Jak do tego doszło? Poszukajcie filmu, albo zobaczcie go z nami w przyszłym roku. My oglądaliśmy go z klasą pierwszą i przedszkolakami, żeby podkreślić, że nawet mała kropeczka może stać się wielkim dziełem sztuki, a nasze starania zostaną dostrzeżone i nagrodzone. Pamiętajcie, że każdy nasz wysiłek pomoże nam w osiąganiu dalszych sukcesów :) 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny