SPOTKANIE OPŁATKOWE

Wigilia klasowa wg planu

Spotkanie opłatkowe.

Dnia 17 grudnia 2022 r. (tuż przed powrotem do zdalnego nauczania) w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni rodzice z trójek klasowych. Spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów klas 1-3, które przybliżyły wszystkim uczestnikom spotkania tradycję obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Teksty nawiązujące do świąt i Wigilii były przeplatane wspólnie śpiewanymi kolędami. Wszyscy byli głęboko poruszeni tak podniosłą chwilą, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie w tym trudnym czasie pandemii. Choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. Całość ubogaciła piękna dekoracja z szopką i zimowym krajobrazem. Pani Dyrektor zabrała głos życząc całej rodzinie szkolnej przede wszystkim zdrowia a poza tym wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – składanie sobie życzeń - z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez łamania się opłatkiem stosownie do obecnej sytuacji pandemicznej.