NOCKA W SZKOLE

Znalezione obrazy dla zapytania: nocka w szkole

Dnia 8 listopada 2019 roku o godzinie 18.00 uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Hucisku po raz kolejny spotkali się, po to by spędzić wieczór i noc w szkole. Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie spędzali w szkole nie tylko dnie, ale także noce? Ależ tak!!! Od wielu dni trwały prace nad ułożeniem planu zajęć na tę noc. Tak więc zaraz po zakwaterowaniu w salach i przygotowaniu materacy zabraliśmy się za przygotowanie i pieczenie pizzy, która była głównym ale nie jedynym daniem na wspólnej kolacji. Były też gry planszowe i ruchowe, film oraz zabawa w chowanego - wyłącznie przy świetle latarek. Trudno sobie wyobrazić, jak wygląda szkoła nocą - puste, ciche i ciemne korytarze……Później też wiele się działo, ale niech to będzie wyłączną tajemnicą uczestników nocki. Nie ma też co ukrywać, ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. A jednak nawet najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Noc była więc krótka, a rano porządkowanie sal, telefony do rodziców i powrót do domu, aby....spać. Po co to robimy? Niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, uczyć jak spędzać wolny czas i jak odnajdywać się w nowych sytuacjach, a przede wszystkim dać miłe wspomnienia związane ze szkołą, która naprawdę tej nocy stała się ich drugim domem.