Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

AKTUALNOŚCI, strona 4:

POMOC DLA UKRAINY

Utworzono dnia 28.02.2022
Caritas Diecezji Rzeszowskiej koordynuje pomoc dla osób z Ukrainy, uciekających przed rosyjską agresją. Kilkanaście rodzin już znalazło schronienie w miejscach wskazanych przez Caritas. Aby pomagać tym, którzy przybywają do Polski, ale również wesprzeć ludzi po...
czytaj dalej na temat: POMOC DLA UKRAINY

Wycieczka do sali zabaw "Kraina Uśmiechu" w Kolbuszowej

Utworzono dnia 10.02.2022

Nie uwierzycie, co się dziś stało! Pod szkołą stanął autobus. Do niego wsiadły ochoczo podekscytowane dzieciaki, gotowe na Wesołą Przygodę. Autobus zatrzasnął swoje drzwiczki, fotele przytuliły bezpiecznie małych podróżników... Zaczęła się podróż. Trwała krótko, urozmaicana, a to widokiem stada alpak wesoło brykających po błotku, a to wesołymi piosenkami podróżników. W końcu nadeszła długo wyczekiwana chwila. Podróżnicy poprawili czapki i plecaki, niecierpliwie podreptali do kolorowego budynku, który wpuścił ich do środka. A w środku... Tego oko nie widziało, tego ucho nie słyszało... Same dziwy! Niby basen, ale kolorowe bąble w środku wcale nie moczyły! Niby karuzela, ale to nie koniki kręciły się wesoło dookoła! Niby zabawa, ale nikomu się nie znudziła! Dwie godziny, podcza których każdy podróżnik znalazł coś dla siebie. Jeden wspinał się i spadał chichocząc. Drugi - przemierzał z przyjaciółmi groźne tereny, uzbrojony w miecz i kilof. Ktoś inny woził... dinozaury w bagażniku albo walczył o wszystko w bitwie na piłeczki. 

Mamy nadzieję, że niedługo powtórzymy tę nieziemsko przyjemną wyprawę!

Pozdrawiamy,

Podróżnicy!

PS: Uwaga, mamy film z naszymi przygodami!

czytaj dalej na temat: Wycieczka do sali zabaw "Kraina Uśmiechu" w Kolbuszowej

Życzenia dla Babci i Dziadka - składa wnuków gromadka

Utworzono dnia 09.02.2022

Uczniowie naszej szkoły - czy to duzi, czy mali - zawsze pamiętają o swoich wspaniałych dziadkach i babciach. Każdego roku spotykaliśmy się w szkole, aby wspólnie świętować ich piękny dzień. Niestety w tym roku, nie mogliśmy się spotkać, ze względu na okoliczności. Nie myślcie jednak, że nie pamiętamy! 

Kochani Dziadkowie, najdroższe Babcie!

Myślimy o Was każdego dnia i pamiętamy, że jesteście naszą radością i wparciem. Pomagacie nam, opatrujecie podrapane kolana, pieczecie najlepsze ciasteczka, pokazujecie piękno świata. Przygotowaliśmy dla Was piękne występy i mamy nadzieję, że przypadną Wam do serc, bo Wy w naszych małych serduszkach macie miejsce na zawsze!

Z Wami nie jest straszny świat!

Żyjcie w zdrowiu nam 100 lat!

Kochające Wnuczki i Wnuczkowie :)

czytaj dalej na temat: Życzenia dla Babci i Dziadka - składa wnuków gromadka

ważny komunikat MEiN

Utworzono dnia 26.01.2022

ZNÓW MAMY ZDALNE NAUCZANIE

z komunikatu MEiN

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na koronawirusa. I to jest powód, dla którego musimy ograniczać naukę stacjonarną – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Minister podkreślił, że dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć w placówkach.

Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu. Będzie także możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty i maturalny. Bursy szkolne będą otwarte.

Szczegółowe zasady zostaną określone w rozporządzeniu, które Minister Edukacji i Nauki podpisze w środę, 26 stycznia br.

Życzenia

Utworzono dnia 25.01.2022

        Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele 

                    

Z okazji nadchodzących świąt życzę pokoju i miłości, zrozumienia i poczucia bliskości z tymi,

którzy otaczają nas na co dzień, a z którymi nie zawsze potrafimy znaleźć wspólny język.

Oby ta grudniowa noc obdarowała nas radością, szczęściem i odpoczynkiem od trosk powszednich,

a kolejny rok obfituje w wiele łask i życzliwych uśmiechów, niech ofiaruje optymizm,

wytrwałość oraz poczucie spełnienia

 

dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Życzenia

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Utworzono dnia 25.01.2022

Spotkanie opłatkowe.

Dnia 17 grudnia 2022 r. (tuż przed powrotem do zdalnego nauczania) w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni rodzice z trójek klasowych. Spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów klas 1-3, które przybliżyły wszystkim uczestnikom spotkania tradycję obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Teksty nawiązujące do świąt i Wigilii były przeplatane wspólnie śpiewanymi kolędami. Wszyscy byli głęboko poruszeni tak podniosłą chwilą, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie w tym trudnym czasie pandemii. Choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszej wspólnocie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. Całość ubogaciła piękna dekoracja z szopką i zimowym krajobrazem. Pani Dyrektor zabrała głos życząc całej rodzinie szkolnej przede wszystkim zdrowia a poza tym wiele miłości i radości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – składanie sobie życzeń - z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez łamania się opłatkiem stosownie do obecnej sytuacji pandemicznej.
czytaj dalej na temat: SPOTKANIE OPŁATKOWE

Witaj Święty Mikołaju

Utworzono dnia 25.01.2022

Mikołaj przybył do nas!

Święty Mikołaj jest znany na całym świecie. To postać lubiana przez dorosłych i dzieci, bo kto nie lubi dostawać prezentów? Zgodnie z tradycją odwiedza nas po raz pierwszy 6 grudnia.
Kiedy nieoczekiwanie na szkolnym korytarzu rozległy się dźwięki dzwonków, dzieci od razu zaczęły podskakiwać i wołać z radości. Zachęcały Mikołaja, by szybko do nich przyszedł i zapewniały, że są grzeczne. Ten oczekiwany Gość został gorąco przywitany przez uczniów klas młodszych wierszami i piosenkami. Mikołaj dostał też praktyczne prezenty: czapkę, szalik i ciepły koc. Następnie osobiście wręczył dzieciom paczki, a w nich niespodzianki dla każdego. Mikołaj zaczął też pytać niektórych uczniów modlitw.
Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

laptop od Asecco

Utworzono dnia 25.01.2022

Naszą szkołę rozpiera duma - bowiem jednej z naszych uczennic udało się zdobyć laptop Dell Latitude 3510 z procesorem Intel i3-10110U, 8GB pamięci RAM, dyskiem SSD 256GB oraz systemem Windows 10 oraz modem z internetem mobilnym 500GB od sieci PLUS ufundowany przez Asecco Poland.

Julka znalazła się w gronie 300 uczniów z Podkarpacia, których akces do programu 300 laptopów na 30 urodziny Asecco zakończył się sukcesem, a trzeba dodać, że konkurencja była naprawdę olbrzymia.

#AssecoDzieciom to wspólna akcja charytatywna Asseco Poland oraz Podkarpackiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK), której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy i dalszej nauce.

Sprzęt został przekazany do najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mieszkających i uczących się w Rzeszowie lub województwie podkarpackim. W szczególności dla tych uczniów, którzy wykazują zaangażowanie i aktywność w nauce.

               

czytaj dalej na temat: laptop od Asecco

Andrzejki-Katarzynki

Utworzono dnia 08.12.2021

Dnia 26.11.2021r. Dzieci i młodzież z naszej szkoły brały udział w zabawie andrzejkowej. Było przelewanie i wróżenie z wosku. Polegało ono na tym, aby wosk przelać przez klucz i odgadnąć co to jest. Czarodziej Bartek wróżył z kuli a Cyganka-Pani Ala odgadywała...

czytaj dalej na temat: Andrzejki-Katarzynki

wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 28.11.2021

TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY UCZNIÓW KLAS 4-8 Wycieczka do Warszawy nie byłaby możliwa bez ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”. Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację...

czytaj dalej na temat: wycieczka do Warszawy

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny