Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

Pasowanie pierwszaków

"Gdy wrzos fioletem już zakwita,
To znak, że szkoła dzieci wita.
A zamiast ptaków dźwięczy szkolny dzwonek.

Do szkoły idą: Ala, Jaś, Tomek."
 
Jak co roku mamy zaszczyt i przyjemność powitać wśród naszych wychowanków nowe twarze. W tym roku do grona uczniów naszej szkoły dołączyły dwie uśmiechnięte i mądre dziewczynki: Marcelinka i Angelika. Od pierwszego września bardzo poważnie podchodziły do swoich obowiązków i wzorowo wypełniały wszystkie zadania, więc nie było przeszkód, by pasować je na uczennice Szkoły Podstawowej w Hucisku. Do pasowania przygotowały się pilnie: nauczyły się wierszy i piosenek, ubrały się pięknie i złożyły uroczyste ślubowanie przed panią dyrektor i całą szkolną bracią. W gronie koleżanek i kolegów powitali je uczniowie klas II i III SP, którzy niezwykle ciepło odnoszą się do młodszych. Starsze klasy oraz Rodzice zaproszeni na uroczystość podziwiali wspaniałą grę aktorską i popisy młodszych wykonawców. A było co oklaskiwać! W jednej ze scen Pani Jesień rozmawiała z uczniami i przedstawiała im wszystkie swoje dary: " Złoto, czerwień i brąz niosę na plastykę. Szelest liści, plusk deszczu na szkolną muzykę." W drugiej odsłonie Leśna Czarodziejka przemieniała Budrysów w uczniów, a później odebrała od nich ślubowanie. A uczniowie mówili, że już dużo o szkole i swoich nowych obowiązkach wiedzą:
 
 

"Chociaż jestem taka mała,
Wiem, że szkoła jest wspaniała!
W szkole są klasy i dużo dzieci,

A czas nauki tak szybko leci!"
 
Wiele porad odebrali również od starszych kolegów i koleżanek, którzy zwracali im uwagę na najważniejsze:

"Grzeczność na co dzień
bardzo ważna sprawa,
więc o niej w szkole wspomnieć wypada.
Nic nie kosztuje słowo „dziękuję”,
a „przepraszam” i „proszę” chlubę ci przynoszą".
 
Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego pięknego dnia. Rodzicom - za wspaniały poczęstunek dla uczniów oraz przedszkolaków, przygotowanie z dziećmi wierszy i piosenek oraz za całe wsparcie i wzorową współpracę. Nauczycielom i pani dyrektor za wsparcie, pomoc przy dekoracjach i próbach oraz wszelkie dobre słowa i motywowanie dzieci. Uczennicom i uczniom klas I, II i III za wyjątkowe przedstawienie, wspaniałe stroje oraz zaangażowanie w uroczystość. Panu Przewodniczącemu Samorządu Szkolnego - Igorowi - za przywitanie dziewcząt i obiecaną pomoc :)
 
Dziewczętom życzę, aby każdy dzień spędzony w murach szkolnych był dla nich równie miły co pożyteczny. By zdobywanie wiedzy przychodziło im z łatwością. Samych sukcesów i dobrych ocen!
 
-Wychowawczyni kl. I

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny