Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Znalezione obrazy dla zapytania gify szkoła naukaZnalezione obrazy dla zapytania gify szkoła nauka
Dnia 2 września 2019 r. uczniowie zgromadzili się w holu szkoły, aby wziąć udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Pierwszą część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólny śpiew hymnu państwowego a następnie odgłos syren alarmowych przypomniał wszystkim o 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Pani dyrektor w kilku słowach podkreśliła jak wielu Polaków oddało życie na wszystkich frontach tej najstraszniejszej wojny XX wieku i jak ważnym dla każdego człowieka jest pokój, prawo do życia w wolnej, niepodległej Ojczyźnie.
Następnie serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz licznie przybyłych rodziców. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych uczniów oraz tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Życzyła wszystkim sukcesów w nauce, zaś nauczycielom twórczej, kreatywnej pracy pedagogicznej  zwieńczonej wysokimi osiągnięciami wychowanków.
Pani dyrektor ogłosiła rok szkolny 2019 – 2020 za rozpoczęty i uczniowie wraz z rodzicami powędrowali do klas na spotkania z wychowawcami.

Szkolna uroczystość została poprzedzona mszą św. w kościele parafialnym, w czasie której ks. Proboszcz zachęcał zebranych do pilnego zdobywania wiedzy oraz rozwijania relacji z Bogiem, która przynosi wymierne owoce.
Nowy rok szkolny to, jak zawsze, czas nowych możliwości, wyzwań i zadań. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach szkoły.