Powitanie wiosny

Znalezione obrazy dla zapytania witaj wiosno ruchome rysunki

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca to dzień wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły. Niektórzy zwą go Dniem Wagarowicza, ale u nas wszyscy stawili się w szkole, gdyż po prostu warto. Plan zajęć na ten dzień proponowany jest przez Samorząd Szkolny. Aby nie zabrakło sił do świętowania najpierw uczyliśmy się jak samodzielnie przygotować zdrowe i smaczne śniadanie. O takie  produkty uczniowie zadbali sami. Jak smacznie połączyć składniki? W tej sprawie należało zaufać własnym talentom. Oczywiście śniadanie wyszło wspaniale - propozycje były bardzo zróżnicowane /pasty, tosty, kanapki, burgery, koreczki, kanapkowe stwory, a nawet torty kanapkowe/ a kompozycje bajecznie kolorowe. Oczywiście smakowały tak wyjątkowo jak wyglądały. A ponieważ ŚNIADANIE DAJE MOC, tego dnia wszyscy mieli duuuuuuuuuuuuuuużo mocy.

Później nadszedł czas na przedstawienie przygotowane przez klasę V. Była to inscenizacja mitu "Demeter i Kora", który wyjaśnia skąd wzięły się pory roku. Aktorzy spisali się świetnie i zebrali gromkie brawa.

Wiosna to czas, gdy wreszcie odkładamy do szafy ciepłą ale grubą odzież. W następnym zadaniu można było się wykazać talentem do projektowania wiosennych nakryć głowy. Co się będzie nosiło w tym roku? Trudno opisać słowami, to trzeba zobaczyć /na zamieszczonych zdjęciach/. Grupy fajnie współpracowały i powstały bardzo zróznicowane projekty, które następnie zostały zaprezentowane "na wybiegu". Liderzy zespołów przedstawiali zebranym także swoje inspiracje. Salwy śmiechu przekonywały, że wielu uczniów doskonale parodiuje medialne osobistości świata mody.

W tak zwanym międzyczasie nie zabrakło rozgrywek sportowych w grupie uczniów młodszych i starszych oraz nie mniej emocjonujących gier planszowych.

Na koniec, niemal w samo południe, miało miejsce tradycyjne topienie Marzanny.

Tak właśnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.