Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

Święto Rodziny

Utworzono dnia 07.07.2022

12 czerwca 2022, w niedzielne popołudnie na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Rodziny. Organizatowami byli: Rada Rodziców z Dyrektorem, Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem pani sołtys Stanisławy Mycek oraz Rada Sołecka wraz z instyucjami działającymi na terenie sołectwa. 

Po powitaniu uczestników przez panią dyrektor, oczy zgromadzonych spoczęły na najmłodszych dzieciach, które przygotowały piękne występy dla swoich rodziców. Były piękne przedstawienia, wiersze, piosenki i tańce. Publiczność nagrodziła występujące dzieci gromkimi oklaskami. Potem dzieci i dorośli przenieśli się do wnętrza szkoły, gdzie mieli sposobność obejrzeć pokaz cyrkowy cyrku "Szok". Występowały tam tresowane pieski, gołębie... a nawet słoń! Wszyscy byli zachwyceni, a niektóre dzieci dołączyły do pokazów. Po pokazie przyszła pora na jedzenie pysznych kiełbasek przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich i Rodziców. W szkole wszyscy ochoczo odwiedzali suto zastawiony szwedzki stół, przygotowany przez rodziców oraz nauczycieli. Kolejnym punktem programu był pokaz pszczelarski, prowadzony przez pana Mariusza Surowca z Kupna, który opowiedział o produkcji miodu, pozwolił skosztować słodkiego smakołyku prosto z plastra i pokazał jak szybko można zrobić woskową świecę na pamiątkę spotkania. Później uwaga wszystkich skupiła się na meczu rozgrywanym między dziećmi ze szkoły a rodzicami. Wygrały dzieci, które zdobyły przy tym puchar sołtysa. Wręczały go: pani sołtys oraz wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel, która zaszczyciła nas swoją obesnością. Gościliśmy róznież księży: ks. proboszcza Kazimierza Franczaka oraz ks. Arkadiusza Króla. Mieliśmy też niewątpliwą przyjemność spędzić ten czas z ks. Antonim Więchem, który przyjechał do nas z nowej parafii we Lwowie. 

W czasie całego festynu można było brać udział w wielu atrakcyjnych aktywnościach. Strażacy z OSP Hucisko prezentowali wóz strażacki wraz z wyposażeniem. Nauczyciele obsługiwali kiermasz książki oraz stoisko balownów z helem. Pani Madzia Pastuła ze świetlicy malowała twarze i robiła tymczasowe tatuaże. Dzieci i dorośli mogli wziąć udział w animacjach i zabawach prowadzonych na szkolnym podwórku lub pozjeżdżać na "dmuchańcach" ufundowanych przez panią wójt. 

Wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili. Dziękujemy organizatorom i sponsorom za wspaniałą imprezę. Mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się w równie wspaniałym gronie! :) 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny