REKRUTACJA DO KLASY 1 i ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Utworzono dnia 08.03.2021

Gratulacje - Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w ...

Podstawa prawna:

• Ustawa z dnia 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.59);

• Ustawa z dnia 14.12.2016 r. – przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.60);

• Zarządzenie Wójta Gminy Niwiska

1. Do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022 przyjmuje się dzieci:
a) urodzone w 2014r., które zrealizowały obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne;
b) urodzone w 2015 r., na podstawie decyzji dyrektora szkoły o wcześniejszym przyjęciu do szkoły.

2. Decyzję o wcześniejszym przyjęciu dziecka do szkoły podstawowej podejmuje dyrektor na podstawie wniosku rodziców oraz w oparciu o opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

3. Do klasy pierwszej przyjmuje się:
a) z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły;
b) na wniosek rodziców/prawnych opiekunów – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami i warunkami organizacyjnymi.

4. Wymagana dokumentacja:
a) dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku – Karta zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej.
b) dzieci spoza obwodu – Podanie o przyjęcie ucznia do Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku
c) dzieci wcześniej rozpoczynające obowiązek szkolny -Wniosek o wcześniejsze przyjęcie do szkoły dziecka nieobjętego obowiązkiem szkolnym

5. Zasady prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/22 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.  Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn.zm.) oraz Zarządzenie Wójta Gminy Niwiska

6.Obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. W postępowaniu rekrutacyjnym  biorą udział dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2014) oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny, zamieszkałe w obwodzie szkoły. Chętnie przyjmujemy też dzieci  młodsze.

7. Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku w bieżącym roku szkolnym mogą kontynuować wychowanie przedszkolne w kolejnym roku szkolnym, po złożeniu przez rodziców stosownej deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego do dnia 17 marca 2021 r włącznie. Dzieci, które nie uczęszczały do naszego oddziału przedszkolnego a należą do obwodu szkoły będą przyjmowane na wniosek rodziców/prawnych opiekunów podstawie karty zgłoszenia do dnia  29 marca 2021 roku włącznie. Dzieci spoza obwodu mogą zostać przyjęte, jeśli oddział przedszkolny będzie dysponował wolnymi miejscami. W tej sytuacji rodzice składają podanie o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego do dnia 29 marca 2021 roku włącznie.

Ważne!!! W przypadku podjęcia rocznego przygotowania przedszkolnego przez dziecko w innej szkole lub przedszkolu rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do powiadomienia szkoły obwodowej o miejscu realizacji przez dziecko obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.

ZAŁĄCZNIKI: