Pasowanie pierwszoklasistów

Utworzono dnia 20.10.2020

Dzień 2 października 2020 był dla społeczności naszej Szkoły niezapomniany, ponieważ właśnie wtedy powiększyła ona swoje grono o troje nowych uczniów. Pierwsza klasa przygotowywała się do tego dnia z wielkim entuzjazmem i przejęciem. W przygotowaniach pierwszaków wspierali Rodzice, którzy zadbali, by ten dzień miło zapisał się we wspomnieniach wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Najpierw uczniowie klas pierwszych z okolicznych szkół spotkali się na mszy św. w kościele parafialnym w Niwiskach. Przynieśli tam plecaki z przyborami szkolnymi, które zostały poświęcone. Uczniowie i Rodzice podczas modlitwy prosili o błogosławieństwo i wsparcie w zdobywaniu wiedzy. Później pierwszoklasiści pojawili się w szkole, gdzie zostali przywitani i wprowadzeni do grona uczniów przez starszych kolegów i koleżanki z klas IV i VII. Obecni na uroczystości przekonali się, że młodzi uczniowie poważnie traktują ślubowanie i należycie będą wypełniać wynikające z niego zobowiązania. Ślubowania wysłuchała Pani Dyrektor Halina Haracz i pasowała Julię, Brajana i Martynę na uczniów. Życzyła im wielu sukcesów i satysfakcji ze zdobywania wiedzy. Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków, pamiątkowymi fotografiami i oczywiście pysznym tortem, o który zadbali Rodzice. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości, szczególnie Pani Dyrektor, Rodzicom i uczniom występującym podczas akademii.

Pasowanie

Utworzono dnia 20.10.2020, 18:58