Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hucisku

Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!

Utworzono dnia 20.11.2024

Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!

 

Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!

- to hasło tegorocznej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Celem akcji jest przypomnienie o ważności nauki czytania i wspieranie pierwszoklasistów przez ich rodziców: przewodników, towarzyszy, osoby kochające, inspirujące i motywujące dziecko do pozytywnego poznawania emocji, nowych doświadczeń i własnych wartości.

            W ramach 6. edycji kampanii, uczniowie klas 1 i 3 otrzymali książeczkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” – opowiadanie, które zabiera w podróż do przeszłości pokazując, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni oraz  dołączoną broszurę – przewodnik dla rodziców.  Wyprawki są wydane przez Instytut Książki, a sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ponadto, głośne czytanie to doskonały trening dla mózgu, zwiększa  zasób słów nawet o 40% w porównaniu do dzieci, którym rodzice nie czytają. Umiejętność czytania pomaga w osiąganiu sukcesów. Czytanie dla przyjemności może obniżyć poziom stresu nawet o 68% (dotyczy dziecka i dorosłego) i jest dobrym zamiennikiem (częstego) korzystania z urządzeń mobilnych czy Internetu.

 Zwracamy się z prośbą do Rodziców o zapoznanie się z treścią broszury (!), która Wam uświadomi, jak ważne jest wspólne czytanie i jak to zrobić, żeby było miło i przyjemnie ;) oraz z pożytkiem dla Waszych Pociech!

Powodzenia!

Kolorowanka Niesamowita otwarta Książka. Pobierz, wydrukuj lub ...

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2025
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny