FERIE BEZ NUDY

Utworzono dnia 05.01.2021

Akcja „Ferie bez nudy”

Pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia!

Obecnie, gdy sytuacja epidemiologiczna wciąż nie sprzyja wyjazdom i spotkaniom z rówieśnikami, zapewnienie dzieciom bezpiecznej rozrywki staje się priorytetem każdego rodzica i opiekuna. Odpowiedzią jest serwis www.feriebeznudy.pl, przygotowany przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej przy współpracy z MEiN.

Twórcy www.feriebeznudy.pl zadbali o atrakcyjne dla młodych odbiorców treści wideo osadzone w intuicyjnym interfejsie i przyjaznej szacie graficznej. Na platformie pojawią się sportowcy, influencerzy i gamerzy, którzy podzielą się z fanami swoimi umiejętnościami i wejdą z nimi w interakcję dzięki opcji moderowanego czatu na żywo. Swoje pomysły na spędzenie ferii w domu przedstawią Prozure, Headster, Dźwiękodzieło, Piotr Horzela, Maja Wachowska, Easy Rollin, Dancebook Academy i wielu innych.

#FerieBezNudy obejmą takie kategorie jak sztuka, sport czy rozrywka. Wśród kilkunastu bloków tematycznych znajdą się moduły związane z tańcem, śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć czy tworzenia animacji. Nie zabraknie ciekawostek ze świata gier planszowych, sztuki iluzji czy tak popularnych dziś gier komputerowych. Gratką dla zainteresowanych e-sportem będą turnieje na żywo z udziałem znanych zawodników, m.in. Izaka, Rocka, Roja, Micha czy Nervariena. Łącznie, w ciągu dwóch tygodni ferii, pojawi się prawie 100 różnorodnych treści dostępnych dla dzieci i młodzieży.

Partnerem projektu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, a minister Przemysław Czarnek objął wydarzenie swoim patronatem.

Do akcji dołączyli sportowcy i partnerzy instytucjonalni zaprzyjaźnieni z Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz jej fundatorem Totalizatorem Sportowym, którzy oprócz własnych aktywności na stronie będą zachęcać swoich fanów do skorzystania z pozostałych atrakcji dostępnych w ramach projektu.

Aktualizowany na bieżąco harmonogram zajęć oraz dostępne treści można znaleźć na www.feriebeznudy.pl

Ferie bez Nudy - Wjeżdżamy w fere bez wyjeżdżania! Startujemy! Od 4 do 17 stycznia bądźcie z nami!

ZAŁĄCZNIKI:

Utworzono dnia 05.01.2021, 10:16